קפיאת מים בצנרת המתזים ופריצת מים

באחד מהמפעלים בהם אנו מבצעים ביקורות תחזוקה מתרחשת לאחרונה תופעה של פריצות מים רבות, ממחברים המותקנים על צנרת המתזים בתוך חדרי הקרור.

מתזיםתופעה ספציפית זו חוזרת על עצמה שוב ושוב והיא נובעת ממספר סיבות:

 • התקנה לקויה בניגוד לתקנים ובניגוד להוראות יצרן. במקרה ספציפי זה, הקידוחים שבוצעו בצנרת  הינם בקוטר שונה מהקוטר הנדרש על פי הוראות היצרן.
 • הטמפרטורה במקררים הנ"ל הינה מתחת ל – 4 מעלות צלזיוס ועל כן אמורה היתה להיות מותקנת בהם מערכת מתזים יבשה. לצערנו,  בניגוד לתקנים, המערכת שהותקנה בחדרי הקרור הנ"ל הינה מערכת רגילה (רטובה), מערכת המותרת להתקנה רק במקומות בהם הטמפרטורה  הינה מ – 4 מעלות צלזיוס ומעלה מהסיבה הפשוטה שבזמן קפיאת המים בצנרת נפח הקרח גדול מנפח המים ב -10% עובדה שעלולה לגרום לפיצוץ הצנרת או כמו במקרה זה לדחיפת אטמי הגומי החוצה ולגרימת נזילות במחברים במקרה של הפשרת הקרח.

על מנת להימנע מהתקנות לקויות ועוגמת נפש יש לוודא שהקבלן או החברה המבצעים עבודות מתזים, מכירים את התקנים היטב ומתקינים את המערכות על פי התקנים הנדרשים ועל פי הוראות היצרן בכדי למנוע נזקים עתידיים כגון אלה.

רצוי לבקש מהקבלן או מהחברה  המבצעת לפני ביצוע העבודה רשימה של  לפחות חמישה לקוחות שאצלם הותקנו מערכות ולבדוק את רמת שביעות הרצון של הלקוח מהעבודה או מרמת המקצועיות של צוות המתקינים – רמת גימור העבודה וכו'.

 

 • מחלקת מתח נמוך

  מחלקת מתח נמוך

  שמחים להזכירכם כי בין השרותים שאנו מספקים כלולים גם שרותי מתח נמוך הבאים: תכנון והתקנה של מערכות גילוי אש ועשן … המשך >
 • בדיקת אופיין רשת מים עירונית

  בדיקת אופיין רשת מים עירונית

  דרישות להקמת מערכת כיבוי אש באתרים שונים מסתעפות לכיוונים רבים אך הן כולם מתבססות על יסוד אחד המחבר את כולן … המשך >
 • אישור כיבוי אש בבניין מגורים

  אישור כיבוי אש בבניין מגורים

  פריצת שריפה הינה אירוע החירום הגרוע ביותר העלול לקרות במבני מגורים. דליקה אשר פורצת בדירה בתוך בניין גוררת אחריה שובל … המשך >
 • מערכות כיבוי אש בבתי ספר

  מערכות כיבוי אש בבתי ספר

  מערכות כיבוי אש במוסדות חינוך הם הדאגה הראשונית עבור בטיחות כל השוהים במבנה. במהלך שעות היום נמצאים במבני בתי הספר … המשך >
 • אישור כיבוי אש להיתר בנייה

  אישור כיבוי אש להיתר בנייה

  בניית מבנה, בין אם מדובר על מבנה חדש או תוספת למבנה ישן, דורשת אישורים עבור כל שינוי המתרחש בבניין, בדירה, … המשך >

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *