מתזי ESFR במחסנים

מתזי ESFR במחסנים

מה הם מתזי ESFR?

כאשר מדובר באחסנת המוצר, יש צורך במערכת מתזים מיוחדת.  רמת הסיכון למערכות המתזים נקבעת לפי סוג המוצר המאוחסן ולפי צורת האחסון. במחסנים בהם המוצרים מאוחסנים בגובה רב נדרשת מערכת מתזים חזקה במיוחד. עפ"י רוב, במצבים אלה משתמשים במתזים מסוג Early Suppression Fast Response או בקיצור – מתזי ESFR. קיימים סוגים רבים של מתזי ESFR המתאימים לשימוש בתנאי אחסנה לגובה.

מתזי ESFR במחסנים

מה ההבדל בין מתזי ESFR ובין המתזים הסטנדרטיים?

מתזי ESFR נועדו לתת מכת מים גדולה מאוד לצורך דיכוי מהיר של האש. ההבדל בין המתז הנ"ל למתזים הסטנדרטיים היא בכמות המים אשר המתז מוציא בשעת אמת.מתזי ESFR לדיכוי וכיבוי האש

מתזים סטנדרטיים מיועדים  לשליטה על האש ומניעת התפשטות  לשאר חלקי המבנה, במקרה של התפרצות גדולה תוך כדי תהליך הכיבוי באמצעות מטפים, גלגלונים וכו' וגם במקרה של התפרצות קטנה יותר. המתזים הסטנדרטיים משמשים כאמצעי "עזרה ראשונה",  עד לבואם של מכבי האש. לעומת זאת, מתזי ה – ESFR נועדו לדכא ולכבות את האש כליל ובכך ייעודם הספציפי.

סוג מסוים של מתז ESFR

בתמונה נראה סוג אחד של מתז ESFR

ביקורת תחזוקה למערכות כיבוי האש

חברת "חגי אביתר מערכות מיגון אש בע"מ" מוסמכת מטעם מכון התקנים הישראלי לביצוע ביקורות תחזוקה למערכות כיבוי אש. על מנת לשמור על תקינות המערכות, מומלץ מאוד לבצע את כל הביקורות הנדרשות ע"י שירותי הכבאות.

לייעוץ מקצועי ללא תשלום בכל הקשור לכיבוי אש, לקבלת אישורים ולבדיקת מערכות קיימות צור עמנו קשר.

Call Now Button