ניקוי מאגרי מים במבנים

ניקוי מאגרי מים במבנים

ניקוי מאגרי מים במבנים -חיטוי מאגרי מים במבני מגורים לדרישות טופס 4

טיפול במאגרי מים

בהתאם להנחיות של משרד הבריאות ולתקן מס' 1525.2 ישנו צורך לדאוג לחיטוי וניקוי של מאגרי המים בבניינים משותפים. טיפול במאגרי מים נדרש על פי חוק להתבצע אחת לפרק זמן של שנה. בכל בניין בעל חמש קומות והילך, ישנו מאגר מים, כאשר הוא יכול להימצא על הגג, על הקרקע או בשניהם. חלק ממאגרי המים נבנים כיציקות של בטון וחלקם כמיכלי פלסטיק. בלי שום קשר ללחץ העירוני, התפקיד של מאגר המים בבניין הוא לדאוג לאספקה סדירה של מים לכל הדירות בבניין, לרבות אלו שבקומות העליונות.

טיפול במאגרי מים הבנויים ביציקות בטון

בעיתות חירום מאגרי מים משמשים כמצרך חיוני עבור ברז כיבוי האש, דרך כך שהוא מספק לחץ מים במידה גבוהה אשר נדרש למען התמודדות עם שריפות וכיבוין. במאמר הבא נציג מגוון רחב של סיבות בגינן עולה הצורך לדאוג לתחזוקה נכונה ניקוי וחיטוי של מאגרי מים בבניינים ובפרט מאגרי מים מיציקות של בטון. מאגרי מים שנבנים מבטון בדרך כלל אינם חסינים מפני חדירה של מזיקים וגורמים מזהמים בשל העובדה שהמכסים שלהם חשופים לחלודה, מה שיכול להוביל ליצירה של חורים ופתחים במכסה ממתכת.

שלבי הניקוי והחיטוי של מאגרי מים

סיבה נוספת קשורה לכך שישנם זיהומים שונים במאגרי המים, שעם הזמן עתידים לשקוע וליצור קרקע נהדרת עבור התפתחות של חיידקים ומיקרו אורגניזמים שיכולים להוביל למחלות זיהומיות. ישנם מספר שלבים במסגרת טיפול במאגרי מים בבנייני מגורים משותפים. תחלופת מים במיכל במאגרים אשר מצויים על גג הבניין, מתאפשרת בזכות כך שברז השטיפה שלרוב ממוקם בחדר האשפה מחובר ישירות אל המיכל. בשלב הראשון יש לדאוג לסגירה של ברזי הובלת המים מהרשת העירונית, ולפתוח את הברז בחדר האשפה.

לאחר מכן יש לבדוק את רמת תקינותו של המז"ח ואת המכסה דרך בדיקת חורים ופתחים הנדרשים לאיטום. שלבי הניקוי עצמם יתחילו עם קירות המאגר דרך שימוש במברשת בעלת זיפים קשים וחומרי כלור. עם תום הניקוי הראשון יש לשטוף את המאגר בשנית. כעת ניתן לבדוק האם צנרת המים מחלידה ומתחילה להתפרק, במידה וכן אזי יש צורך לדאוג להחלפתה.

מאת |2019-04-28T10:00:37+03:00מרץ 10, 2019|ביקורת תקינות|סגור לתגובות על ניקוי מאגרי מים במבנים
Call Now Button