בדיקת אופיין רשת מים עירונית

בדיקת אופיין רשת מים עירונית

בדיקת אופיין רשת מים

חברת חגי אביתר מיגון אש בע"מ מבצעת בדיקות אופיין רשת מים למפעלים, בנייני משרדים, מבנים ציבוריים ומבני מגורים. לקבלת שירות מקצועי ומהיר, במחיר תחרותי – פנו אלינו עכשיו!

כתבו לנו הודעה
התקשרו אלינו: 04-953-6104

מערכות כיבוי האש נדרשות על פי שירותי הכבאות לבצע בדיקת אפיון לרשת המים אחת ל – 5 שנים. מדידת אופיין רשת המים נועדה בכדי לבדוק האם לחץ המים וכמות המים המגיעים מרשת המים הציבורית מספיקים עבור הדרישות והצרכים של מערכת ההידרנטים והספרינקלרים במבנה.

אופיין רשת מים

במערכת המים הציבורית קיימים צינורות ישנים ולא ניתן לדעת אם ובאיזו רמה הצינורות סתומים ולא ניתן לדעת מה הוא מקדם החיכוך בצינור. תקינות צינורות המים הציבוריים המובילים מים אל מערכות גילוי וכיבוי אש והספרינקלרים קריטית לפעולה תקינה של המערכת ולכיבוי מוצלח במקרה של שריפה.

על מנת לקבוע תקינות לחץ וספיקת המים, בדיקת אופיין המים צריכה להראות ולהוכיח שאספקת המים אל מערכת הכיבוי עולה על הדרישה וזאת באמצעות מדידה מקצועית של לחץ המים בסביבת מערכת כיבוי האש.

ליצירת קשר עם חגי אביתר והזמנת בדיקת אופיין התקשרו אלינו 04-9536104 או צרו עמנו קשר בטופס.

סוגי בדיקות

בדיקת אופיין רשת מים

בעת ביצוע בדיקת לחץ וספיקת מים נערכות בשטח הבדיקות הבאות:

  • בדיקת לחץ מים סטטי
  • בדיקת לחץ מים דינאמי
  • בדיקת ספיקת מים
  • עריכת תרשים מובנה המראה את מדדי הלחץ

בדיקות אופיין רשת המים צעד אחר צעד

בדיקת אופיין רשת המים העירונית מתבצעת על מנת לדעת האם כמות המים הקיימת ברשת העירונית מספיקה לדרישות הכיבוי של המקום. הבדיקה מבוצעת ע"י ערכה ייעודית למדידת לחצים וספיקות.

שלבי הבדיקה

את הערכה מחברים בתחילת הבדיקה להידרנט של רשת המים העירונית ולפני שמתחילים להזרים את המים בודקים תחילה את הלחץ הקיים במערכת – לחץ זה נקרא "לחץ סטטי" – נמדד ב – PSI – זהו הלחץ הקיים במערכת ללא הזרמת מים.

לאחר מכן פותחים את ההידרנט ומתחילים להזרים בו את המים, בבדיקה זו נמדדים:

  1. הלחץ בקו בזמן הזרמת המים – לחץ זה נקרא "לחץ שארי" – נמדד ב – PSI.
  2. כמות המים המוזרמת – ספיקה, נפח המים לזמן נתון – נמדד בליטרים לדקה /GPM/מק"ש.

בגמר הבדיקה, מעלים על גרף את כל הנתונים שנמדדו, (באמצעות תוכנה ייעודית), בעזרת גרף זה ניתן לראות האם כמות המים מספקת את דרישות התכנון של מערכות הכיבוי השונות.

בדיקות אופיין רשת המים שלב 2          בדיקות אופיין רשת המים שלב 1

בדיקות אופיין רשת המים שלב 4          בדיקות אופיין רשת המים שלב 3

במידה וישנן שאלות או הבהרות בנושא, צרו עמנו קשר.

מאת |2019-12-04T11:39:03+02:00אוגוסט 4, 2016|לחץ מים, מערכות כיבוי אש, תחזוקה, תחזוקת מערכת|סגור לתגובות על בדיקת אופיין רשת מים עירונית