לפניות והצעות מחיר - צרו איתנו קשר:
לפניות והצעות מחיר - צרו איתנו קשר:

התקנת ותחזוקת מערכת פריאקשן

מהי מערכת פריאקשן PREACTION ועבור מה היא משמשת

מערכות כיבוי וגילוי אש הן מערכות אמינות מאוד ועשויות בהרבה מקרים להציל חיים. אך במקרים אחרים אותה מערכת אשר עושה את עבודתה מצויין בהצלת חיים, לא מצליחה לשמור לנו על רכוש וציוד יקר. למשל, במידה ומערכת הכיבוי שכוללת ספרינקלים המותקנים בחדרי שרתים, חדרי חשמל או ארכיון עם מידע חשוב, עלולה לפעול גם במצבים בהם אין סכנת חיים ולגרום נזק עצום! בעבור מצבים אלה פותחה מערכת פריאקשן. מערכת שמספקת רמת אבטחה כפולה במטרה למנוע הפעלה שלא לצורך של הספרינקלרים.

כיצד פועלת מערכת פריאקשן?

תכנון מערכות כיבויהמערכות מלאות באוויר דחוס ורק במקרה של שילוב בין ירידת לחץ האוויר במערכת כתוצאה מפתיחת המתז וכן גילוי של עשן מגלאי העשן אז ורק אז, יחדרו מים למערכת המתזים והמערכת תתחיל בפעולתה.
במקרה וישנה פגיעה פיזית במתז אך מערכת הגלאים לא תופעל לא יפרצו מים למערכת. לכן במקרים של פתיחת המתז בלבד המערכת לא תעבוד ולא יחדרו מים למערכת.

התקנה ותחזוקה של מערכת פריאקשן – חגי אביתר בע"מ

על מנת לאפשר למערכות הכיבוי לבצע את הנדרש יש לבצע את הבדיקות הנדרשות לפי תקני התחזוקה הרלוונטים. חברת "חגי אביתר מערכות מיגון אש בע"מ" מוסמכת מטעם מכון התקנים הישראלי לביצוע ביקורות תחזוקה למערכות כיבוי במים.

לייעוץ מקצועי ללא תשלום בכל הקשור לכיבוי האש, לקבלת אישורים ולבדיקת מערכות קיימות, צרו עמנו קשר.

מערכות הפעלה מוקדמת לכיבוי אש במים – מערכת Preaction

מערכות הפעלה מוקדמת (Preaction) הינן למעשה מערכות מתזים לכל דבר. המערכות הנ"ל מותקנות במקומות רגישים במיוחד כגון חדרי מחשב וחדרי חשמל ומונעות נזקי מים. מה שמבדיל את מערכת ההפעלה המוקדמת ממערכת ספרינקלרים רגילה הינו שבצנרת המתזים של מערכת ההפעלה המוקדמת ישנו אויר ולא מים, זאת בשל הסיבה שבמקרה של דליפה במערכת כגון אביזר פגום או מתז שנשבר מכל סיבה שהיא, יוצא אויר מהמערכת ולא מים ובכך נמנע נזק מים כבד.

מערכת מתזים Preaction פריאקשן לכיבוי אש מוקדם

במקרה אמיתי של שריפה, קיימת התראה מגלאי האש והעשן, במקביל נפתח מתז, דבר הגורם לירידה בלחץ האוויר הקבוע במערכת המתזים, הברז נפתח באופן אוטומטי ואז חודרים מים לצנרת המתזים. מאותו רגע המערכת מתפקדת כמערכת מתזים לכל דבר.

תחנת הפעלה "3 פריאקשיין (Preaction) הותקנה באמדוקס רעננה בחדר מחשב

תוכן עניינים

צור קשר עכשיו

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם