לפניות והצעות מחיר - צרו איתנו קשר:
לפניות והצעות מחיר - צרו איתנו קשר:

סוגים של ליקויי בניה המתגלים בבדיקת בית או דירה

איתור ליקויי בנייה בעת בדיקת בית או דירה על ידי חברת בדק בית

קיימים סוגים רבים של בדיקות לאיתור סוגים שונים של ליקויי בנייה בדירות, בתים ובמבנים. כל אחת מהבדיקות הללו מתאימה למטרות מסוימות. ביקורת ליקויים לדירה בודדת או ביקורת למבנים – כל אחד מאלו שונה מעט מהאחר. לעיתים יש צורך לבצע בדיקת ליקויים בעת הבנייה,  ולעיתים בסופה -לפני הרכישה או המסירה לדייר. הבדיקות לאיתור הליקויים במבנה מתמקדות במספר דברים כגון שלד המבנה, חוזק התקרה והעומסים עליה, איכות החומרים, ליקויים בטיחותיים, איתור רטיבות או נזילות- והרשימה עוד ארוכה.
בדיקה נוספת נפוצה בוחנת את הרכוש המשותף של כל דיירי הבניין, ובכלל זה משאבות המים, ארונות החשמל, המערכות הסולאריות, המעלית וכן הלאה. בדיקה זו תוזמן לרוב על ידי ועד הבית, בשיתוף של כל דיירי הבניין.
הבדיקות נערכות בעזרת ציוד הנדסי ודיגיטלי מיוחד, וכן תוך התייחסות לתנאי הסביבה, לטיב התכנון, לחומרי הגלם, לתנאי האחזקה, וכן הלאה.

הדברים שניתן לבדוק ולגלות במסגרת איתור ליקויים וביקורת למבנים

גילוי נזילות בצנרת
גילוי רטיבות בקירות הבית
איתור ליקויים בטיחותיים בנכס
בעיות בשלד של הבית
ליקויי ריח וגזים הקשורים לביוב או לסביבה בה נמצא הבית
סדקים בקירות הבית והתקרה (פנים הבית)
מערכות מיזוג אוויר בבית
מצבו התרמי של הבית והתאמת הריצוף בהקשר זה
מצב הבניין מבחוץ: איכות הטיח, סדקים, בעיות בבטון
עקמומיות רצפות הבית , הקירות והמרפסות

 

תוכלו לקרוא עוד על דברים המתגלים בעת ביקורת מבנים בדף הדוגמאות לבדיקות איתור ליקויים  אשר חברות  בדק בית יכולות לבצע. החברה תבצע  בדיקות מקיפות ומספקת חוות דעת לגבי איכות הנכס אותו אתם מבקשים לרכוש.

הרחבה על ליקויים ספציפיים שאנו מאתרים במהלך בדק בית

ליקויים במערכת חשמל

ליקויי חשמל כוללים  התקנת לוחות חשמל בצורה לא תקנית, העברת חוטי חשמל וביצוע של חיווט באופן לא בטיחותי, אי שימוש בהארקה, חוסר בנקודות חשמל לעומת המפרט.

ליקויי צנרת ובעיות איטום -ליקויי בנייה הקשורים לצנרת ולאינסטלציה

ליקויי צנרת ואטימות הינם ליקויי בנייה הקשורים לתחום האינסטלציה.
אלו יכולים להיות לדוגמא התקנה של צנרת לא בצורה לא נכונה נכונה או שימוש בצנרת מיושנת, שימוש בצינורות פגומים, התקנה לא נכונה של אביזרי אטימה בחלונות, בגגות, ליד פתחי מרזבים. ישנם מקרים שלא דואגים לשיפוע נכון במרפסת או בגג, כך שאין פינוי נכון של מים ונוזלים וכן ליקויים בצנרת ביוב.

ליקויי בטיחות בנכס
ליקויי בטיחות הינם ליקויי בניה הקשורים לבטיחות דיירי הבית.
לרוב יהיו אלו ליקויי בניה שיכולים להוות בעיה בטיחותית ממדרגה ראשונה – בעיה בחפירת היסודות, שימוש לא נכון בחומרי גלם, התעלמות מתקן של עומסים שונים. כפי שניתן לשער, ליקויי בטיחות עשויים במקרים חמורים לסכן חיים וחשוב מיוחד לאתר את קיומם בהקדם.

בדיקת מבנים משותפים

ההמלצה הברורה היא שבדיקת מבנים משותפיםיבצעו כל רוכשי הדירה באשר הם, ועוד בשלב הבנייה. רצוי אף לבצע מספר בדיקות כאלה, בנקודות זמן משמעותיות, דוגמת בניית השלד, הנחת התשתית, הגימור הסופי וכן הלאה. גם כשרוכשים בית מיד שנייה רצוי לבצע בדיקה מקיפה.
הסיבה לכך, כמובן, היא שליקויים במבנה נוטים להיות חמורים יותר עם הזמן, דבר המהווה סכנה ומצריך בזבוז כספים רב יותר על התיקונים.
הגורמים המבצעים בדיקת מבנים
קיימות כיום חברות רבות המתמחות בתחום של ביקורת מבנים, כמו גם מהנדסי בניין או שמאי מקרקעין. הם יציעו לרוב מגוון רחב של כלים ואנשי מקצוע, אשר יעברו על כל מה שחשוב לבדוק. בתום הבדיקות יונפק ללקוח דו"ח מקיף, וכן ייעוץ לגבי ההתנהלות העתידית עם הגורם המוכר.
אין לזלזל בחשיבותן של הבדיקות הללו. הסיוט הגדול ביותר של רבים הוא להשקיע הון עתק בנכס שמתגלה כחתול בשק. ביקורת מקיפה יכולה למנוע את כל אלה, ולאפשר לכם להגיע לבית שאתם בטוחים שישמש אתכם שנים.

צור קשר עכשיו

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם