לפניות והצעות מחיר - צרו איתנו קשר:
לפניות והצעות מחיר - צרו איתנו קשר:

שימוש נכון במטפי כיבוי

כיצד להשתמש במטפי כיבוי בעת שריפה ומה עלינו לעשות לאחר מכן

matafבמאמר זה מפורטים מספר כללי בטיחות לשימוש נכון במטפי כיבוי. שימוש נכון במטפים יכול לעזור לצמצם את הנזק והסכנה שבשריפות, למנוע מהבית להישרף וגם להציל חיים – כל זאת אם משתמשים בהם בצורה נכונה. מטרתכם הראשית חייבת להיות בטיחות ושמירה על חייכם. אם יש לכם ספק כלשהו בנוגע ליכולתכם להפעיל את המטף בצורה בטוחה, צאו מיד מהבניין, וותרו על השימוש במטף וחכו למכבי האש. ודאו שאזעקות האש שלכם פועלות ועשו תוכניות להימלטות מהאש עם בני משפחתכם, כדי שכולם יידעו איפה להיפגש. ודאו שאתם מבוטחים כיאות בפני שריפות, ואם שריפה גרמה לנזקים בביתכם, הודיעו על כך לחברת הביטוח. 

איך להשתמש במטף בשעת שריפה

במצב של שריפה, ודאו שזה בטוח לנסות לכבות אותה. התקשרו למכבי האש בכל מקרה, לפני שאתם מתחילים להפעיל את המטף, והוציאו את כל בני הבית החוצה.

במקרים הבאים עליכם לוותר על השימוש במטף:

  • אם הבית מתמלא בעשן.
  • אם השריפה מתפשטת ואינה מוגבלת למקום אחד.
  • אם אינכם יודעים מה גרם לשריפה.
  • אם אין לכם אפשרות להשתמש במטף כשאתם עומדים בגבכם ליציאה בטוחה מהאש.
  • אם אינכם בטוחים שברשותכם המטף המתאים לכיבוי סוג זה של שריפה.
  • אם לא קראתם את ההוראות כראוי ואינכם בטוחים שאתם יודעים כיצד להפעיל את המטף.

בכל המקרים האלה, אל תנסו לכבות את השריפה. צאו והמתינו למכבי האש.

אם קבעתם שזה בטוח להשתמש במטף, השתמשו בו בארבעה שלבים:

  1. ודאו שפיית המטף לא מכוונת אליכם ומשכו את הסוגר שלו החוצה, כדי להסיר את נעילת הביטחון.
  2. כוונו את הפיה נמוך, אל בסיס השריפה.
  3. לחצו על המנוף לאט ובעקביות.
  4. הניעו את הפייה הלוך וחזור לרוחב בסיס השריפה.

פעולות לביצוע אחרי השריפה

גם אחרי שהשריפה כובתה, עדיין יש מספר פעולות שצריך לזכור לעשות: השגיחו על השריפה, ודאו שהיא נשארת כבויה והיו מוכנים לכבות אותה שוב אם יהיה צורך בכך. גם אם אתם חושבים שהשריפה כבתה לגמרי, צריך שמכבי האש יבואו על כל מקרה, ובכדי לבדוק כיצד השריפה פרצה ושהיא כובתה כליל. לאחר האירוע, מלאו מחדש או החליפו את המטף שלכם, גם אם נותר בו חלק מחומר הכיבוי.

מטפים

למטפי כיבוי יש תפקיד קצר, בתחילתה של שריפה וכדאי שבכל קומה ובכל מקום בבית בו עלולה לפרוץ שריפה יהיה מטף בהישג יד. מטפי כיבוי יעילים רק ברגע שהאש פורצת, ורובם פועלים רק למשך כ-10 שניות: כעבור שניות או דקות האש מתפשטת למימדים שהמטף כבר לא יכול להשתלט עליה. במצב כזה, אין זמן לקרוא הוראות שימוש לעומק או להתלבט בנוגע לדרך השימוש הנכונה במטף. לכן יש להדריך מראש את בני הבית בנוגע למיקום המטפים והשימוש הנכון בהם, ולרענן ידע זה מדי פעם.

צור קשר עכשיו

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם