לפניות והצעות מחיר - צרו איתנו קשר:
לפניות והצעות מחיר - צרו איתנו קשר:

בדיקת מערכת ספרינקלרים לפי תקן 1928

בדיקת תקינות למערכות ספרינקלרים – תקן 1928 

צינורות ספרינקלריםבמידה וישנה תקלה או בעיה במערכת הספרינקלרים או במערכת מתזים שהותקנה, יש לתקנה באופן מידי על ידי חברה מוסמכת ומקצועית, בעלת אישורים ממכון התקנים הישראלי ומהרשות הארצית לכבאות והצלה. הפעולה התקינה של המערכת בעלת חשיבות עליונה לביטחון השוהים במבנה ואין להקל ראש בנושא זה. חברת חגי אביתר מערכות מיגון בע"מ מאושרת לביצוע בדיקת מערכות ספרינקלרים  ידי שירותי הכבאות, ומבצעת ביקורת תקינות למערכות כיבוי אש על פי תקן 1928.  

התקשרו אלינו ונשמח לסייע   04-9536104

מהו תקן 1928 לבטיחות אש

תקן הוא מסמך אשר מופק על ידי מכון התקנים. דרישות אלו מפרטות את כל הדרישות הטכניות אשר חלות על מוצרים ושירותים לצורך שמירה על איכותן, שמירה על בריאות הציבור ואף יצירת אחידות במידות.

לא כל תקן הוא רשמי אבל מרגע שהוכרז כרשמי הוא מחייב חברות ואנשים למלא אחר הוראותיו. תקן 1928 מתייחס למערכות כיבוי אש וקובע את תקינותן וכיצד יש לנהוג כאשר פורצת שריפה ובמהלכה.התקן קובע את הבדיקות אשר צריך לבצע ופעם בכמה זמן יש לבצע אותן, דבר זה נעשה במטרה לשמור על תקינות המערכות. שירותי הכבאות בארץ אימצו את תקן 1928 המבוסס ככולו ברובו על התקן האמריקאי  .NFPA 25 התקן נוצר בשנת 1992 והוא קובע את דרישות המינימום לבדיקות ואת התחזוקה למערכות כיבוי אש אשר מבוססות על מים. תקן זה מתייחס לזקיפים, מערכות קבועות לריסוס מים, זקיפים ומערכות מים קצף. במקביל לתקנים חדשים שנכנסו עם הזמן לתקן האמריקאי אלו אומצו גם על ידי שירותי הכבאות בישראל. בתקן 1928 מפורטים מעברים למתזים ומערכות ריסוס שונות במים ובקצף. בתקן זה ניתן למצוא פרטים לגבי מכלולי זרנוקים אשר ניתנים להשטחה ובכך עוזרים במטרת כיבוי האש ובנוסף מפרטים שונים לגבי זרנוקים המשתתפים אף הם במלאכה זו.

תקן זה בעצם כולל בתוכו את כל ההנחיות השונות אשר נותנות מידע על תחזוקת מערכות כיבוי אש וכיצד יש לנהוג לגביהן במקרה של שריפה, אילו בדיקות צריכים הספרינקלרים לעבור,  ובאיזו תדירות כל אחת מהן נדרשות לתחזוק ובדיקה.

 

מהי מערכת ספרינקלרים ולמה היא משמשת

מערכת כבוי אשמערכת ספרינקלרים הנה מערכת סבוכה של צינורות אשר להם מחוברים מתזים וממוקמת בדרך כלל בתקרות הבניין לפי הצורך, רמות הסיכון השונות ודרישות כיבוי אש.  צינורות אלו יהיו תמיד מלאים במים בלחץ גבוהה ויהיו מוכנים לפעולה במקרה של שריפה.

במערכות ספרינקלרים אלו מותקנת אמפולה אשר בתוכו חומר המורכב מנוזל אשר מתחמם בהגיעו למעלות מסוימות וגורם להתנפצות הזכוכית. כתוצאה מהתנפצות זו ישתחררו המים אשר נמצאים במערכת הצינורות במטרה לכבות את האש אשר התפרצה. לעתים רבות המים אשר הושפרצו במערכת הספרינקלרים יכולה לגרום לנזק ברכוש. היות וכמות המים במערכת זו היא קטנה מזו המושפרצת  מזרנוק מים של מכבי אש,והפעלתה יכול לגרום לצמצום משמעותי של נזקי השריפה, פעמים רבות עדיף להפעילה מאשר לתת לאש לאכל את הרכוש ולחכות לשירותי הכבאות וההצלה.

בדיקת מערכת ספרינקלרים – מתזים

מערכת הספרינקלרים מוכנה לכל מצב חירום. על מנת שהיא תהיה ערוכה לכבות שריפה ביעילות מקסימלית יש לערוך בדיקות תקינות אחת לשנה על פי קביעה של הרשות הארצית לכבאות וחברות הביטוח הדורשות לראות דו"ח מסכם החתום על ידי יועץ בטיחות מוסמך. במקרים בהם פרצה שריפה במקום ונפתחו ראשי מתזים, המערכת עוברת למצב של השבתה זמני עד לאחר החלפת ראשי המתזים הספציפיים. פעולה זו מביאה גם לבדיקת תקינותה של המערכת הכוללת גם את ציוד כיבוי האשמטפים, גלאי העשן ולבדיקת לחץ מים.

להזמנות חייגו 04-9536104 או ליחצו כאן והשאירו לנו פרטים

תוכן עניינים

צור קשר עכשיו

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם