קיבועי צנרת לרעידות אדמה

קיבועי צנרת לרעידות אדמה2018-10-14T14:33:07+00:00

שירותי קיבועי צנרת למקרה רעידת אדמה – עבור מוסדות, חברות וארגונים

לאחרונה קיימת עלייה בדרישות הרשויות לשימוש בקיבועי צנרת לרעידות אדמה. מטרת קיבועי הצנרת הינה לאפשר לצנרת רמת גמישות ותנועה מסויימת  הבאה ביחד עם תנועת המבנה (בשעת רעידת האדמה)  ולא כנגדה וזאת על מנת למנוע קריעה ונתק בצנרת.

ברשות חברתנו יש את כל האביזרים הנדרשים לפי תקני ה – NFPA והתקן הישראלי 1596, וכמו כן את הידע הנדרש להתקנה לפי התקנים הרלוונטים.

מהם קיבועי צנרת לרעידות אדמה?

לאחרונה, המודעות אל קיבועי צנרת לרעידות אדמה הולכת ועולה בקרב עסקים וגופים ציבוריים בישראל. חשוב לדעת, כי קיבועי צנרת לרעידות אדמה לא מחויבים כיום על פי חוק, אולם המודעות לתחום הולכת ועולה – דווקא משום שלא התרחשו רעידות אדמה קשות בישראל כבר שנים רבות – וגופים רבים רוצים להיות מוכנים ליום שבו הן יקרו. קיבועי צנרת לרעידות אדמה מאפשרים למעשה למבנים רבים להמשיך ולתפקד גם לאחר רעידות אדמה קשות יחסית שבהן המבנה עלול להיטלטל, אך בסופו של דבר נשאר עומד ושלם. אז איך קיבועי צנרת לרעידות אדמה עובדים בעצם?

החיבור בין הצנרת לבניין

על מנת להבין כיצד קיבועי צנרת לרעידות אדמה עובדים, יש לרדת קודם כל לשורש הנושא. באופן עקרוני – כל צנרת שמתוכננת, אמורה לשאת אפשרות של רעידות אדמה. חשוב מאד שהחיבור בין הצנרת לבניין יהיה טוב ותקין, על מנת שבמקרה של רעידת אדמה, לא יהיה ניתוק בין המבנה לבין הצנרת. החיבור בין הצנרת לבין הבניין הוא קריטי וחשוב, ומונע הצפות ושיטפונות, ומונע בעצם תיקוני תחזוקה לאחר רעידת האדמה. במקרים רבים, מערכות צנרת חדשות עבור מבנים, אכן מורכבות בצורה חכמה, אבל מה עושים במקרה שהמערכת ישנה יחסית? כאן בדיוק נכנסים לתמונה קיבועי צנרת לרעידות אדמה. הרעיון מאחורי קיבועי צנרת לרעידות אדמה הוא למעשה לקבע את הצנרת אל המבנה עצמו.

מדוע קיבועי צנרת לרעידות אדמה הם אפקטיביים? משום שבמצב כזה אין התנגדות בין הצנרת לבין המבנה עצמו. קיבועי צנרת לרעידות אדמה למעשה יוצרים חיבור חזק במיוחד בין הצנרת לבין המבנה, כך שגם אם המבנה נוטה מצד לצד – הצנרת נעה ביחד איתו, ולא נשארת במקומה. למעשה, קיבועי צנרת לרעידות אדמה יוצאים דווקא התגמשות אצל הצנרת (ולא קיבוע של ממש כפי שאפשר לנחש מהשם) – מה שמאפשר המשך פעילות תקינה שלה גם אחרי רעידת אדמה. במקרים רבים, קיבועי צנרת לרעידות אדמה עוזרים גם בהפחתה מסוימת של נזקי הצנרת, וכך התיקונים הנדרשים לאחר רעידת האדמה הם קטנים יותר. ביטוח מבנה לא בהכרח יכסה אתכם, חשוב לציין, שמדובר בנושא הנמצא בחיתוליו בישראל, וגם אתם יכולים בהחלט להתקין קיבועי צנרת לרעידות אדמה במבנה שלכם.

חגי אביתר מספקים מיגון אפקטיבי

רוצים קיבועי צנרת לרעידות אדמה ברמה הטובה ביותר? לחברת חגי אביתר מערכות מיגון באש בע"מ – יש את כל הפתרונות בשבילכם! חברת חגי אביתר מספקת קיבועי צנרת לרעידות אדמה לבעלי מבנים אשר מעוניינים בכך. לחברה יש אפשרות לבצע קיבועי צנרת לרעידות אדמה למבנים מסוגים שונים, על פי הצורך. החברה נחשבת לחלוצה בנושא, כך שידע מקצועי רב מרוכז אצלנו. עבור המיגון האפקטיבי ביותר – פשוט צלצלו כבר עכשיו לחברת חגי אביתר, ואנחנו נבצע את הקיבוע הדרוש.