מערכת ספרינקלרים רטובה – יתרונות וחסרונות

מערכת ספרינקלרים רטובה – יתרונות וחסרונות

במערכת צינורות רטובה, מים נשמרים כל הזמן בתוך צנרת המתז. כשהמתז מופעל, המים האלה משתחררים מיד לעבר האש. מערכות ספרינקלרים רטובות הן מערכות כיבוי האש הנפוצות ביותר.

יתרונות מערכת ספרינקלרים רטובה

מערכת פשוטה ואמינה 

מערכת ספרינקלרים רטובהמערכת ספרינקלרים רטובה מורכבת מהמספר הנמוך ביותר של רכיבים, ולכן יש בה המספר הנמוך ביותר של פריטים המועדים לתקלה. זה מייצר אמינות משמעותית, משום שמתזים עשויים להישאר במצב של המתנה במשך שנים רבות לפני שמתעורר הצורך בהם. אספקט זה של פשטות מקבל חשיבות גם במתקנים שבהם לא ניתן לבצע פעולות תחזוקה במערכת בתדירות הרצויה.

קלות התאמה

למערכות ספרינקלרים רטובות יש יתרון הנובע מכך שפעולות שינוי והתאמה כרוכות בסגירת אספקת המים, ניקוז הצינורות וביצוע השינויים. בהמשך העבודה, המערכת נבדקת ומשוחזרת באמצעות לחץ. כך ניתן להימנע מהצורך בציוד בקרה מיוחד ובעבודה נוספת לאיתור תקלות, וזה יוצר חיסכון נוסף בזמן ובהוצאות.

הוצאות התקנה ותחזוקה נמוכות יחסית

בשל פשטותן הכללית, מערכות ספרינקלרים רטובות דורשות את ההשקעה הנמוכה ביותר של זמן והון להתקנה. ידוע גם שהן חסכוניות בעלויות תחזוקה, שכן זמן השירות הנדרש עבורן בדרך כלל הוא קצר בהשוואה לסוגים אחרים של מערכות. חסכונות אלה נהיים חשובים כשתקציבי התחזוקה מצטמצמים.

השבתה לטווח קצר לאחר שריפה

לשחזור מערכת ספרינקלרים רטובה נדרשים המשאבים המעטים ביותר ביחס למערכות אחרות. ברוב המקרים, המערכת מוחזרת למצבה הקודם באמצעות החלפת המתזים שהותכו והפעלה חוזרת של אספקת המים. מערכות צינורות יבשות ומערכות הפועלות מראש עלולות לדרוש משאבים נוספים לאיפוס ציוד הבקרה.

חסרונות

  • מערכות ספרינקלרים רטובות אינן מתאימות לסביבות הנוטות לקיפאון.
  • יש להביא בחשבון מצב שבו הצנרת חשופה לנזקים חמורים, העלולים לגרום לה לדלוף תכופות.
מאת |2019-04-28T10:02:16+03:00יוני 5, 2014|מערכות כיבוי אש, ספרינקלרים|סגור לתגובות על מערכת ספרינקלרים רטובה – יתרונות וחסרונות
Call Now Button